Menü Kapat

LED Avize Tasarımı

LED teknolojisi dekoratif aydınlatma alanında da yerini sağlamlaştırdı. Firmamız müşterini taleplerini dikkate alarak özel LED avize tasarım da yapmaktadır. Bu kapsamda projenize çalışıyor ve fiyat veriyoruz.

LED Avize Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Kasa aydınlatma armatürünün en dış yapısıdır. Sağlam olmasının yanı sıra şık görünümü de oldukça önemlidir. Kullanım yerine göre bir dizayn yapılması gerekir. İlk olarak istediğiniz şekilde avize kasa çizimini yapıyoruz. Çizime göre kasa imalatını yapıyoruz. Ayrıca armatür içerisinde kablo geçiş yerleri, güç kaynağı yerleri ve montaj detaylarını gözetiyoruz.

Daha sonra kasa içerine yerleştirilecek çubuk LED modelinin belirlenmesi gerekir. Örneğin ortalama LED sayısı ve alüminyum taban ölçüleri belirlenir. Ayrıca avizenin ışık rengi de değerlendirmeye alınır. Aydınlatma renkli olacak ise RGB LED avize modeli belirliyoruz. RGB DMX LED yazılımı ile birlikte çalışan modellerimiz de vardır. Son olarak kapak kullanılacak ise LED difüzör kapak tipini veya kapama yöntemini belirliyoruz.

Avizenin kontrolünün nasıl yapılacağı önemlidir. Örneğin bir açma kapama butonu mu kullanılacak, anahtar mı kullanılacak veya besleme panosundan sigorta yardımıyla mı kontrol sağlanacak. Bazı projeler de network kablosu veya Wi-Fi ile bilgisayardan kontrol istenmektedir. Bu seçenekte LED bilgisayar yazılım da gerekmektedir.

LED avizeler genelde kapalı ortam için tercih edilir. Fakat armatür tasarımında kullanım yerine göre LED IP koruma özelliklerini dâhil ediyoruz. Örneğin açık alanda kullanılacak outdoor LED armatür suya ve toza karşı koruma altına alınır. Son olarak besleme kabloları ile gerekliyse güç kaynağı hesaplamalarını yapıyoruz. Böylece LED avize tasarımı son buluyor. Özel tasarımlar da adet önemli olduğu için bu bilgiyi bize ayrıca bildirmelisiniz.

 

cubukled.com mail