Menü Kapat

Fitness Salonu LED Aydınlatması

Fitness salonu LED aydınlatması nasıl yapılır? Sorusuna cevap bulabileceğiniz yazımız ile en uygun LED aydınlatma fikirlerine aşina olacaksınız. Fitness salonu LED aydınlatması, salonunuzun görünümünü daha çekici hale getirir. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan LED teknolojisi işletme giderlerinizi düşürmenize de yardımcı olabilir.

Fitness Salonu LED Aydınlatması Nasıl Yapılır?

İyi düşünülmüş LED aydınlatma tasarımı, spor yapan kişilerin motivasyonunu ve performansını artırmak için de önemli bir faktördür. Armatür seçerken fitness salonunun büyüklüğü, şekli ve dekorasyonu hesaba katılmalıdır. Tavanda gizli ışık uygulaması, gergi tavan uygulamaları veya duvarlarda dekoratif görüntü için LED panel, LED spot, LED şerit, LED tavan armatürü, LED duvar aplikleri gibi çeşitli seçenekler bulunur. Çok temel bir örnek verecek olursak yürüyüş bantlarının tam karşısındaki duvara gergi ışıklandırma ile doğa resimleri konulabilir.

Fitness salonunun farklı bölümlerine farklı LED aydınlatma renkleri tercih edebilirsiniz. Çünkü ışık renkleri insanların atmosferini ve ruh halini olumlu veya olumsuz yönde etkileyebilir. Örneğin, kardio bölümü için soğuk, canlı ve enerjik renkler, ağırlık bölümü için daha sakin renkler, yoga bölümü için ise dinlendirici ve sıcak renkler kullanılabilir.

Fitness salonu LED aydınlatması nasıl yapılır?

Aydınlatma şiddeti de en az renk kadar önemlidir. LED aydınlatma şiddeti, ortamın aydınlık seviyesini direkt etkiler. Çok parlak ve şiddetli ışık spor yapan kişilerin gözünü alabilir. Göz kamaşması ise baş ağrılarına neden olabilir. Örneğin dikkat gerektiren bölümler için daha yüksek şiddetli bir aydınlatma fayda sağlar. Fakat dinlenme alanlarında düşük ışık şiddeti tercih edilmelidir. Ayrıca ışığın en direkt ve homojen olarak yayılması da konforu artırır.

Duş, WC veya bekleme salonları gibi bazı bölümlerde ise enerji tasarrufu ön plana çıkar. LED teknolojisi zaten bu açıdan oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca varlık sensörü veya hareket sensörü gibi ek sistemler yaygın şekilde kullanılır. Böylece gereksiz yere enerji tüketiminin önüne geçilir. Büyük salonlarda ise merkezi bir kontrol sistemi işletmenin işini kolaylaştırır. Tek bir yerden tüm bölümler veya kısmi bölümler ayrı ayrı açılıp kapatılabilir.

fitness led aydinlatma

LED ürünler ile uygun şekilde aydınlatılmış bir fitness salonunu hem görünümünü hem de işlevselliğini artırmış olur. Marka için akılda kalıcı bir şıklık elde eden salon, müşteriler için daha cazip hale gelir. Fitness salonunuza LED aydınlatma sistemi kurmak için cubukled.com ile iletişime geçebilirsiniz.

cubukled.com iletisime gec