Menü Kapat

LED Bar Çeşitleri ve Özellikleri

LED Bar çeşitleri ile hizmet veren cubukled.com, yurt içi veya yurt dışı faaliyetleri sayesinde yerli üretimi tüm dünyaya taşır. Teknolojik üretim tesisi, profesyonel teknik kadrosu, dinamik pazarlama ekibi ve tecrübesiyle müşteri memnuniyetini esas alan firma, malzeme satışının yanı sıra büyük aydınlatma projelerine de imza atar.

led bar cesitleri

LED Bar Üretimi

LED bar diğer bir ifadeyle çubuk LED, PCB üzerinde dizilmiş SMD elektronik elemanlardan oluşur. Ana eleman LED olsa da modelin öne çıkan özelliğine göre bu elemanlara diyot ve direnç de eklenir. Böylece sadece üzerinde LED bulunan ürünlere ek komponentlerin desteğiyle akım koruma fonksiyonu kazandırılır.

Alüminyum metal PCB kartla imal edilen SMD bar LED, şerit LED’lere güçlü bir alternatif oluşturur. Makara üzerine sarılarak satılan esnek PCB’li şerit LED modellerine oranla çok daha uzun ömürlüdür. Alüminyum ürünler sık sık arıza yapmadığı için olası problemlerde ulaşılması kolay olmayan yerlerde yaygın şekilde tercih edilir.

Piyasada 0,5 metre olarak sunulan modeller, standart olarak 12mm veya 16mm genişliğinde üretilir. Alüminyum PCB kartının et kalınlığı 1,6mm olan çubuk LED modelleri, daha geniş ölçülerde tasarlandığında panel LED ortaya çıkar. Cubukled.com, tüm bu standart ölçülere ek olarak müşteri isteklerine veya projeye özel tasarımlar da yapar.

LED Bar Çeşitleri ve Özellikleri

Cubukled.com bünyesinde, 12 volt LED bar veya 24 volt LED bar modelleri bulunur. Ayrıca sabit akımla çalışan ürünleri de bulunan firma, alüminyum profil, difüzör, lens veya reflektör (yansıtıcı) gibi yan parçalarla birlikte aydınlatma armatürü geliştirir. Tüm aydınlatma ihtiyaçlarına cevap verebilen firma, yaptığı Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarıyla teknolojiyi yakından takip eder.

Farklı renk aralıklarında ışık yayan modeller, armatürün kullanılacağı alana göre seçilir. Dikkat ve odak gerektiren çalışma alanlarında beyaza yakın soğuk renkler tercih edilirken istirahat edilen dinlenme mekânlarında kırmızıya yakın sıcak renkler daha uygun olur. Renk seçiminde yapılan hatalar verimi düşürürken aynı zamanda iş kazalarına da neden olabilir.

Ürünlerde ışık rengi Kelvin birimi  ile ifade edilir. 2200K ila 6500K aralığında renk seçenekleri olan ürünler, RGB bar LED modelleriyle kırmızı, yeşil veya mavi ışık da verebilir. Ayrıca amber renk sayesinde otantik ortamlar oluşturabileceğiniz aydınlatma araçları, tarihi binalar, camiler veya loş ışık kullanılan kafelerde çözüm odağı haline gelir.

Çubuk LED satın al