Menü Kapat

12 Volt LED Modelleri

12 Volt LED teknolojisiyle donatılan 12v çubuk LED ürünleri, yüksek verimle ideal elektrik tüketimi yapar. Alüminyum baskı devre kartıyla üretilen modeller, uzun ömürlü kullanım vadeder. 12 Volt şerit LED gibi esnek yapıya sahip olmayan ürünleri pratik bir şekilde montaj edebilirsiniz.

12v cubuk led

Alüminyum PCB ile Gelen Dayanıklılık

Firmamız, bünyesinde 12v LED ve elektronik elemanlar barındıran 12 volt bar LED modellerini PCB’ye dizer. Baskı devre kartının ana yapısı alüminyumdur. Elektrik iletkenliği özelliği olan alüminyum taban üzerine özel yollar çizilir. Bu şekilde devre elemanları elektriksel iletişimi elde eder. Işık, LED türüne ve markasına bağlı olmak üzere çeşitli renk sıcaklıklarında ortaya çıkar.

Elektronik devreleri tamamlayan elemanların görevlerini yerine getirmesi için üzerlerinden akım geçmesi şarttır. LED, direnç, transistör gibi komponentlerin üzerinden akan akımın bir kısmı bu esnada ısıya dönüşür. Ortaya çıkan ısı, 12v bar LED bünyesinde bulunan yarı iletken malzemelere zarar verir. Bu da ürünün kullanım ömrünü azaltır.

Tüm elemanlarda olduğu gibi özellikle ışık yayan LED’ler istenmeyen sıcaklıktan çabuk etkilenir. Aynı zamanda ısı iletkenliği olan alüminyum taban komponentler üzerinde oluşan bu sıcaklığı anında absorbe eder. Uzun süre ısıya maruz kalmaktan kurtulan 12 volt LED aydınlatma ürünleri, uzun yıllar kullanım sunar.

12 Volt LED Renk Sıcaklığı Kaç Olmalı?

Kullanıcılar farklı renk sıcaklıklarında takdim edilen 12 volt LED ışık türünü kullanılacak ortama göre seçmelidir. Kelvin ışık renkleri sıcaktan soğuğa dıoğru 2200K, 2700K, 3000K, 4000K, 5000K ve 6500K şeklindedir. Dikkat gerektiren yaşam alanlarında soğuğa daha yakın olan 12v beyaz LED modeller önerilir. Beyaz renkler güvenliğin ön planda olduğu mekânlar için de uygundur.

Tarihi yapı aydınlatmasında tercih edilen 2200K’e yakın sıcak renkler ortamın atmosferini başka bir noktaya taşır. Sıcak renkler dinlenme alanlarında da yerini bulur. Bu tip kullanımlarda 12v amber LED modelleri mükemmel çözümler sunar. Kırmızı, yeşil veya mavi ışık elde eden ürünlerin yanı sıra 12v RGB LED modelleri de bulunan cubukled.com aracılığıyla ihtiyacınıza uygun bir tanesini kolayca seçebilirsiniz.

Kullanım ve Montaj Seçenekleri Nelerdir?

Peki çubuk LED nasıl bağlanır? Kullanıcılar, 12 volt LED ampül bulunan her yerde kullanılabilen ürünleri montajı yapılacak yere göre belirli aralıklardan kesebilir. Daha uzun metraj ihtiyacı olan alanlarda ise (+) ve (-) kutuplardan seri şekilde lehimlenebilir. Müşterilerin talep etmesi halinde soket-kablo ya da soket-konnektör seçenekleriyle de üretilebilen modeller, kullanıcılara montaj işlemini en kolay haliyle sunar.

Piyasa genelinde yaygın kullanımı olan 12 volt LED adaptör ile çalışan çubuk LED modelleri, uygun metrajlarda ayrı ayrı enerjilendirilirek çalışır. Tercih edilen LED markasına göre 1 metrede 6 ila 16 W aralığında enerji tüketimi yapan ürünler için toplam tüketim hesaplanmalıdır. Hesaplanan toplam güç tüketimi, trafo gücünü ve sayısını belirler.

Karmaşıklıktan uzak bir kullanım sunan 12v LED bar modelleri, bazı yerlerde 12 v LED lamba adıyla anılsa da klasik duylara ihtiyaç duymaz. Seri üretim aşamasında minimum yarım metre uzunluğunda üretilen 12V alüminyum çubuk LED çeşitleri, SAMSUNG, NICHIA, CREE, OSRAM, SEOUL, PHILIPS ya da LUMILEDS gibi marka seçenekleri sunar.

Firmamız toptancı veya alsatçı değil üreticidir. Cubukled.com aracılığıyla 12V LED fiyatları ve özelliklerine bakabilir istediğiniz bir modeli sipariş edebilirsiniz. Ayrıca projeleriniz için toplu üretim yaptırabilir, teknik destek alabilirsiniz. Adetli özel tasarım isteyen müşterilerimiz bizimle iletişime geçebilir.

Çubuk LED satın al