Menü Kapat

Endüstriyel Aydınlatma ve LED Armatürler

Yüksek tavanlı endüstriyel alanların aydınlatılması için güçlü ışık sistemleri kullanmanız gerekir. Yüksek ışık şiddetine sahip LED armatürler bu iş için biçilmiş kaftanlardır. Endüstriyel aydınlatma alanında klasik yöntemlere oranla çok daha verimli çözümler geliştiren LED ürünler kolay montaj avantajı ile de öne çıkar.

hangar led aydinlatma

Endüstriyel Aydınlatma ve LED Armatürler

Fabrika ve üretim yerlerinin aydınlatılmasına endüstriyel aydınlatma denir. Bu alanlar genellikle yüksek tavan özelliğine sahiptir. Geniş alanlarda yüksek tavanda projektör kullanımı dengesiz ve yetersiz ışığa neden olabilir. Ayrıca tavan aydınlatması, yerden yükseldikçe daha güç bir hal alır. Bundan dolayı LED tavan armatürleri çeşitleri endüstriyel aydınlatma alanında ön plandadır. Yüksek ışık seviyesi elde edebileceğiniz LED tavan armatürleri çalışma alanları için size en uygun ışıklandırmayı sunar.

Yüksek tavan armatürü olarak da anılan LED modelleri, genelde alüminyum bir gövdeye sahip olur. Çelik tavan montaj aparatları ile kolay montaj imkânı sunan LED tavan armatür çeşitleri, homojen dağılımla fabrika aydınlatma ve depo aydınlatma için en uygun çözümü sunar.

Highbayline Serisi (Yüksek Tavan Hattı Serisi)

Highbayline Türkçe’de yüksek tavan hattı anlamına gelir. Seride Etange, HBM, HBR veya Smartline gibi modeller bulunur.

Etange Modeli:

led etanj armatür

Highbayline serisi Etange armatür modeli su, nem veya rutubet olan alanlarda kullanabilirsiniz. Piyasa genelinde LED etanj armatür olarak bilinen model, endüstriyel alanlarda çelik tavan montaj aparatları sayesinde montaj kolaylığı sunmaktadır.
sağlamaktadır.

HBM Modeli:

highbayline hmb

HMB modelini fabrika veya atölye gibi üretim alanlarında endüstriyel aydınlatma için kullanabilirsiniz. Ek olarak Highbayline HMB ürünlerini modüler sistemi sayesinde kolayca yönlendirebilirsiniz. Farklı ışık akısı seçenekleri ile satın alabilirsiniz. Ayrıca güç açısından HBM1 modeli 36 Watt, HBM2 modeli 72 Watt, HMB3 modeli 108 Watt ve HBM4 modeli 144 Watt çeşitleri vardır.

HBR Modeli:

yuksek led aydinlatma

Endüstriyel aydınlatmada yüksek hangar gibi alanlarda kullanabilirsiniz. Tek parça kasası ile formu daireseldir. Farklı güç ve ışık akılarında çeşitleri vardır.

SmartLine Modeli:

yuksek tavan led aydinlatma

Modeli ortalama 3 metreden 20 metre yüksekliğe kadar kullanabilirsiniz. Ürün, sanayi tipi aydınlatma için lineer bir aydınlatma sunar. Highbayline Smartline modeli farklı LED sayısı, uzunluk ve güç seviyeleri ile değişik seviyelerde ışıklandırma ihtiyaçlarınıza cevap verir. Seri şekilde dizerek kullanabilirsiniz. 3 faz sayesinde uzun mesafelere kadar sorun teşkil etmez. Model, enerji aktarım gövdesi, LED armatür kısmı ve gövde kapağından oluşur.

Enerji Aktarım Gövdesi: Enerji aktarım gövdesinde 3 faz elektrik enerjisi ve DALI kontrol hattını içerir. Böylece ürün içerisinde elektrik hattı taşımış olursunuz. Sonuç olarak haricen bir kablo tavasına ihtiyaç duymazsınız.

LED Armatür Kısmı: Bütün parçaları istenildiğinde değişebilen LED armatür kısmı modüler yapısı ile oldukça kullanışlıdır. Armatür kısmını enerji aktarım hattının arzu ettiğiniz yerine takabilirsiniz.

Gövde Kapağı: Enerji aktarım hattında armatürleri taktıktan sonra boş kalan yerleri bu kapak ile kapatabilirsiniz. Böylece aydınlatma tasarımı daha esnek hale gelir. Yani aydınlatma planını istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

yuksek tavan depo aydinlatma

Peki, endüstriyel LED armatür çeşitleri nerelerde kullanılır? LED armatür modellerini, endüstriyel üretim alanları aydınlatma, fabrikalar, atölye aydınlatma, hangar aydınlatma, depo aydınlatma, spor salonu aydınlatma ve otopark aydınlatma gibi yüksek tavanlı alanlarda tercih edebilirsiniz.

cubukled iletisime gec