Menü Kapat

24 Volt LED Bar Modelleri

24 volt LED çeşitleri, üzerinde 24 volt gerilim ile çalışan LED’ler bulunur. Kabul edilebilir sınırlar içerisinde elektrik enerjisi tüketimi yapan modeller, yüksek performans ile maksimum verim hedefler. Günümüzde yavaş yavaş 12 volt ürünlerin yerini alan 24 volt çubuk LED ürünler, kullanıcılar tarafından yaygın şekilde tercih edilir.

PCB baskı devre kartı alüminyum malzemeden imal edilen LED bar 24v modelleri, dayanıklı yapısıyla uzun soluklu kullanım sunar. Baskı devre kartı şerit led’ler gibi esnek değildir. Bundan dolayı montaj aşamasında lehim kırıkları veya iletken yollara kolay kolay zarar gelmez.

Alüminyum PCB ile Sağlam ve Hafif Dizayn

Şirketimiz bünyesindeki üretim departmanı, alüminyum kart üzerine iletken yolları çizer ve 24v LED bar ile diğer elektronik elemanların dizilimini gerçekleştirir. Elektriği kolay ileten alüminyum PCB, tüm komponentler arasındaki elektrik akışına taban olur. Doğru şekilde akan enerji ile ışık üretilir. Ürünler, LED markası ve türüne bağlı olmak üzere farklı seviyelerde ve renk tonlarında çalışır.

24v LED armatür elektronik devresi üzerinden akan akım ile çalışır. Elektrik akımı direnç, LED gibi elemanlar üzerinde hatırı sayılır şekilde ısı oluşumuna neden olur. Oluşan ısı ile sıcaklığı artan komponentlerin çalışma ömürleri kısalır. Firmamızın ürettiği ürünler kullanılan alüminyum taban istenmeyen ısının hızlı deşarj edilmesini sağlar. Böylece daha uzun ömürlü olan 24 v çubuk LED modelleri, kullanıcılara yüksek konfor sunar.

24 Volt LED Renk Çeşitliliği

Işığın renk sıcaklığı birimi Kelvin’dir. Bar LED renk seçenekleri sıcaktan soğuğa 2200K, 2700K, 3000K, 4000K, 5000K, 6500K şeklindedir. Her Kelvin değerinin insan psikolojisi üzerinde farklı etkileri olur. Bundan dolayı led ışık rengi genelde yaşam alanına bağlı olarak seçilmelidir. Örneğin dikkat ve özen gerektiren çalışma alanlarında soğuk renk 24v LED tercih edilir. Ya da bina girişleri gibi kapılarda güvenlik amaçlı beyaz led ışık kullanılır.

Loş ortam elde etmek istenen hiçbir yerde bembeyaz bir ışık göremezsiniz. Yine benzer şekilde uyumaya hazırlanan insanların mavimsi beyaz ışıkta bulunması da önerilmez. İstirahat amaçlı kullanılan tüm mekânlar için sıcak renkler daha uygundur. Gözü yormayan sıcak renk 24v led modelleri, otel lobileri, restoran, kafe veya oturma odaları için uygundur. Uygun seçilen led ışık rengi, insanların ruhsal huzuruna da katkı sağlar.

Renk skalasında 2200K’e yakın ışık, genelde turizme açık tarihi yapıların aydınlatmasında kullanılır. Bir şehrin akşam görünüşünü oldukça şık bir hale getiren sıcak renk aydınlatma, gece gezmelerini keyifli hale getirir. Özellikle 24v Amber LED modellerinin tercih edildiği bu tip projeler, şehrinize bir gerdanlık gibi yakışır. Tarihi hava katılmak istenen kafelerin ilk tercihi olan amber ışık, insanların rahatlamalarını sağlar.

Halka açık park bahçe aydınlatma alanında tercih edilen 24v yeşil LED projektör modelleri, ağaçların ve çim alanların gece görünümünü kartpostallık hale getirir. Nöbetçi eczane aydınlatmasında da kullanılan kırmızı renk ışık görünürlüğü artırarak tüm dikkatleri üzerine çeker. Yine benzer şekilde 24 volt mavi bar led modelleri, dükkânların vitrinlerinde kullanılıyor.

Gün ışığı, beyaz ışık, amber, kırmızı, yeşil, mavi gibi ışıkları olan 24 Volt LED bar fiyat ve özelliklerini inceleyebilir, cubukled.com aracılığıyla size uygun olanları kolayca satın alabilirsiniz.

24 Volt Çubuk LED Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En çok merak edilen çubuk LED nasıl bağlanır? Sorusuna odaklanalım. 24v bar led ürünler, modeline göre belirli ölçülerde kesilebilir. Kesilme aralığı denilen bu işaretli yerlerden dikkatli bir şekilde kesilen çubuk LED çalışmaya devam eder. Örneğin montaj aşamasında yarım metreden kısa ihtiyaçlarda işaretli aralıklardan kesilerek kullanılır. Bu aralıkların ölçüsü firmamızdan önceden öğrenilmelidir.

Uzun ihtiyaçlarda ise birleştirme yapılır. Örneğin 5 metrelik bir alana montaj yapılacağında yarım metrelik 10 adet çubuk LED alınır. Tüm ürünler (+) ve (-) kutuplarından seri şekilde birbirine lehim yapılır. Daha hızlı montaj istenen büyük projeler için ise lehim yerine soket-kablo ya da soket-konnektör seçenekleri bulunur. Talep edilmesi durumunda özel üretimle yapılan 24 v led ürünler hayatı kolaylaştırır.

Klasik ampul duyuna ihtiyaç duymayan 24 Volt led ürünler için piyasada 24v led adaptör, 24 volt led trafo, 24v güç kaynağı, 24v power supply gibi isimlerde satılan bir enerji kaynağı satın alınmalıdır. Fakat satın alırken temel birkaç prensip vardır:

  • Güç kaynağı 24 V DC çıkışlı olmalıdır.
  • Dışarıda kullanılacak ise IP korumalı dış merkan power supply tercih edilmelidir.
  • Toplam çubuk LED gücüne uygun Watt kapasitesinde seçim yapılmalıdır.

Standart seri üretimde en az yarım metre uzunluğunda üretilen 24V alüminyum çubuk LED modelleri, OSRAM, SAMSUNG, PHILIPS, NICHIA, CREE, SEOUL, LUMILEDS gibi LED markası seçenekleriyle gelir. Özel bir marka isteği olan müşterilerin bu isteklerini önceden firmamıza bildirmesi gerekir.

Cubukled.com toptancı ya da alsatçı değildir. Kayseri’de bir fabrikası ve Ankara’da bir ofisi bulunan firmamız LED üreticisi olarak gözde şirketler arasında bulunur. Stoktan LED satışımız vardır. Ayrıca özel aydınlatma projeleri için toplu olarak üretim yaptırabilir, mühendislerimiz ve teknik personelimizden destek alabilirsiniz. Çok adetli özel tasarım isteyen müşterilerimiz firmamıza talepte bulunabilir.

Çubuk LED satın al