Menü Kapat

Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Yapılır? – En İyi Aydınlatma Önerileri

Yatak odası, evlerinizin en önemli ve en özel alanıdır. Bu odalarda günün tüm yorgunluğunu atar ve yeni güne hazır olmak için uyur ve dinlenirsiniz. Yatak odası aydınlatması nasıl yapılır sorusu, ev dekorasyonu konusunda büyük önem taşır. Odanızda tercih edeceğiniz aydınlatma tarzı yatak odasının ambiyansını, konforunu ve işlevselliğini etkileyen bir faktördür. Peki, yatak odası aydınlatması nasıl yapılır? Hangi aydınlatma armatürleri yatak odası için uygun olur? Yatak odası aydınlatması için nelere dikkat etmek gerekir? Bu yazımızda, yatak odası aydınlatması nasıl yapılır konusunda size aydınlatma önerileri sunacağız.

Yatak Odası Aydınlatması Nasıl Yapılır? – En İyi Aydınlatma Önerileri

Genel aydınlatma yaşam için ihtiyaç duyulan aydınlatmadır. Bu amaç için yatak odasının tamamını eşit şekilde aydınlatan tavana monte edilen LED avize, LED spot, LED panel gibi aydınlatma ürünleri kullanabilirsiniz. Veya duvarlara LED spot koyabilirsiniz. Genel aydınlatma ürünleri yatak odasının genişliğine ve mobilya renklerine uygun olmalıdır.

led yatak odasi

Aşırı şiddetli veya direkt yüze gelen ışıklandırma gözünüzü rahatsız ederek uykunuzu kaçırabilir. Ayrıca yatak odanızdaki ışıklandırmada daha sıcak renkleri tercih etmelisiniz. Çünkü mavi ışığın uykuyu geciktirdiği bilinen bir gerçektir. Hatta bu konuda uyumaya yakın zamanlarda telefon, bilgisayar veya televizyon ekranlarından uzak kalmak gerektiği önerilir. Aydınlatma armatüründe ezkaza seçilen soğuk renkler dijital ekranlarda olduğu gibi beyaz ve maviye en yakın renklerdir. LED avize yatak odası, modern tavan armatürleri, yatak odası LED ışık, yatak odası LED tavan ışıkları gibi uygun özelliklerde ürünler seçebilirsiniz.

Genel aydınlatma ile yeterli ışıklandırma sağlandıktan sonra görev aydınlatmasını kaliteli aydınlatma için değerlendirmeniz gerekir. Belirli bir görevi veya aktiviteyi yaparken ihtiyaç duyulan ışık olarak bilinir. Yatak odası görev aydınlatması için başucu komodinlerine LED aydınlatma, duvara monte başucu lambası, kenar kısımlara LED abajur, LED masa lambası, LED kitap okuma lambası koyabilir veya ayna kenarlarına LED bar uygulayabilirsiniz. Hatta gece kalkmalarda yürürken önünüzü görmek için sensörlü LED iz lambası da alabilirsiniz.

Bir diğer önerimiz ise dekoratif açıdan aydınlatma sanatıdır. Yatak odası alçıpan tavan kısmına bar LED gizli ışık havuzu koyabilirsiniz. LED ışık havuzları ışığı yumuşak bir şekilde ve tavana paralel olarak yayar. Bundan dolayı hem görsel bir etki yaratır hem de dinlendirici bir aydınlatma sağlar. LED barisol gergi tavan uygulaması ise yatak odası tavan ortasında güzel bir resim ile bütünlük sağlar. Resim arkasında yapılan çubuk LED aydınlatması sayesinde güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

LED Ürünler ile Mükemmel Aydınlatma

Yatak odası aydınlatması nasıl yapılır sorusuna, genel aydınlatma, görev aydınlatması ve dekoratif aydınlatma olmak üzere üç konuda cevaplar verdik. Bu üç aydınlatma türünü, yatak odasının boyutuna, renklerine, dekorasyon tarzına, karakterine ve kişisel zevklerinize göre seçmelisiniz. Yatak odası LED ürünleri için cubukled.com ile iletişime geçebilir, LED fiyat alabilir ve LED satın alabilirsiniz.

cubukled.com fiyat almak icin