Menü Kapat

SP12

Güç Kaynağı: Sabit Akım

LED Miktarı: 12 ad/30cm

Taban PCB Ölçüleri: 16 x 300 mm Alüminyum

Kesilme Aralığı: 5 cm

Öne Çıkan Özellik: Power LED

Wallwasher ledi SP12 temelde alüminyum tabanlı çubuk LED üründür. Fakat ürün üzerinde kullandığımız LED’ler Power LED yani güç ledidir. Güç LED’leri literatürde aşağıdaki gibi 3’e ayrılır.

  • Mid-power,
  • Semi-power,
  • High-power.

Bu üründe ise maksimum 1 Watt gücündeki Semi-Power LED’ler kullanıyoruz. Ürünümüz 1,6 cm genişliğinde ve 30 cm uzunluğundadır. 1 adet SP12 modeli üzerinde 12 adet LED vardır. Dolayısıyla model maksimum 12 Watt’a kadar güç üretir. Alüminyum ürünü 5 cm aralıklardan keserek kısaltabilirsiniz. Veya diğerleri gibi uç uca uzatabilirsiniz.

Ürün Kodu Güç Kaynağı LED Miktarı Kesilme Aralığı Ölçü
SP12 Sabit Akım 12 ad/30cm 5cm 16mmx30cm

wallwasher cubuk led teknik cizim

Dikkat ederseniz ürünün formu klasik çubuk LED’lerden farklıdır. Dümdüz değildir. Çünkü duvar boyama ledi olarak bir kasaya yerleştireceğiniz bu ürünü kolay vidalama yerleri için bu şekliyle ürettik. Ürün sabit akım driver ile çalışır. Bu ürünle Wallwasher LED aydınlatma ürünleri imal edebilirsiniz.

Wallwasher Ledi: SP12

Volvoşır LED yaygın şekilde dış cephe duvar ışıklandırma için kullanılır. Bitmiş Wallwasher LED aydınlatma ürünleri duvarları, ağaçları, camileri ve diğer yüzeyleri renkli veya beyaz ışıkla boyar. Volvoşır genellikle lineer bir kalıp içerisine yerleştirilmiş yüksek yoğunluklu LED’lerden oluşur. Özellikle galeri, otel, alışveriş merkezi gibi mekânlarda estetik ve etkileyici bir atmosfer yaratır.

SP12 çubuk LED ile 30 cm volvoşır yapabilirsiniz. Çünkü volvoşır led uzunluk ölçüsü uymaktadır. Ekonomik ve kaliteli ürünlerimiz sayesinde volvoşır led fiyatları da oldukça rekabetçi olur.

Volvoşır aydınlatma, farklı boyutlarda, renklerde ve güçlerde olur. Volvoşır fiyat seviyesi de buna bağlıdır. Örneğin 60 cm volvoşır modelinde bu üründen 2 adet kullanmanız gerekir. Bu hem gücü hem fiyatı değiştirir. Amber, beyaz, mavi, kırmızı, yeşil veya RGB gibi çok farklı renklerde volvoşır ışık modelleri vardır. Modeller ışığı homojen yayar ve taktığınız mekâna canlılık katar.

Sabit Akım Driver Güç Hesabı Nasıl Yapılır?

Örneğin 30cm boyunda ve 12W gücünde bir wallwasher yapmak istiyorsunuz. Bundan dolayı ürünümüzde 30×30, 1W ve 6V değerlerinde Semi-Power LED’ler var. O zaman 1 adet LED 1W/6V=0,16A yani yaklaşık 150mA akım ile sürmeniz gerekir.

Tasarımımızda 2 LED paralel ve bunlardan 6 tanesi seri bağlıdır. Demek ki 36V gerilim gerekiyor. 12W gücünde wallwasher için 12W/36V=0,3A yani ortalama 300mA akım gereklidir. Seçeceğiniz sabit akım driver en az 300mA olmalı ve voltaj aralığı 36V’u kapsamalı.

Örneğin bir driver üzerinde 40W, 500mA ve 48-80V yazıyor. Akım 300mA’i karşılıyor fakat 36V verilen gerilim değerleri aralığına girmiyor. Başka bir driver bakmanız gerekir. Bir diğer driver ise 24,5W, 350mA ve 25-70V olsun. İşte bu sürücü hem 36V hem 300mA açısından uygundur.

Not: “Volvoşır” kelimesi Wallwasher ifadesinin okunuşudur. Fakat bu yazıda “Volvoşır” şeklinde de geçmesinin sebebi internette yaygın kullanılmasıdır. Doğrusu “Wallwasher”dır.

Güç Kaynağı

Kesilme Aralığı

LED Miktarı

Öne Çıkan Özellik

Taban PCB Ölçüleri

Model

Power LED

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.