Menü Kapat

HP12

Güç Kaynağı: Sabit Akım

LED Miktarı: 12 ad/30cm

Taban PCB Ölçüleri: 16 x 300 mm Alüminyum

Kesilme Aralığı: 2,5 cm

Öne Çıkan Özellik: Power LED

Projektör ledi HP12 aslında alüminyum tabanlı bir çubuk LED ürünüdür. Fakat piyasada modül LED olarak da anılmaktadır. Ürün PCB’sine Power LED (güç ledi) diziyoruz. Bunlar normallerine göre daha güçlü ışık vermektedir.

Genel kodlamada Mid-Power LED, Semi-Power LED ve High-Power LED türleri vardır. Bu üründe ise 5 Watt’a kadar güç verebilen High-Power çeşidini kullanıyoruz. PCB ölçüleri ise 1,6 cm x 30 cm şeklindedir. 30 cm’lik 1 boyunda 12 adet LED vardır.

Bu ürün maksimum 60 Watt’a kadar güç elde eder. Ayrıca teknik çiziminde planlandığımız üzere alüminyum ürünü 2,5 cm’de bir aralıklardan kesebilirsiniz. Tabi diğer ürünlerdeki gibi uç uca da ekleyerek uzatabilirsiniz.

Tek parça 30 cm çubuk LED, 50 watt projektör ledi olarak veya 30 watt projektör ledi şeklinde kullanabilirsiniz. Bu modül LED ile oldukça kaliteli projektör imalatı yapabilirsiniz. Çünkü projektör aydınlatma için böyle güçlü bir ışığa ihtiyacınız vardır.

Ürün Kodu Güç Kaynağı LED Miktarı Kesilme Aralığı Ölçü
HP12 Sabit Akım 12 ad/30cm 2,5cm 16mmx30cm

projektor ledi

Projektor ledi geleneksel çubuk LED çeşitlerinden farklı görünür. Bunun sebebi genel kabul görmüş montaj yöntemleridir. Yani PCB üzerindeki oyukları vidalama için kullanabilirsiniz. Led projektör ledi sabit akım güç kaynağı ile yanar.

Projektör Ledi: HP12

Projektör aydınlatma için tasarladığımız çubuk LED’ler çok daha geniş alanları aydınlatır. Bu ürünler ışığı istenilen yöne odaklayan ve dağıtan bir reflektör ve bir mercek içerir. Dış mekânlarda, spor sahaları, parklar, binalar, reklam panoları, totemler gibi yerlerde tercih edebilirsiniz. Yüksek tavanlı hangar, atölye ve depolara da takabilirsiniz.

Projektör LED fiyat seviyeleri ise PCB’nin gücüne, ışık rengine ve LED markasına göre değişir. Bu da projektör fiyat seviyesini belirler. Projektör ışık rengi mekânın atmosferini etkileyen bir faktördür. Beyaz, gün ışığı, sarı, yeşil, mavi, kırmızı gibi çeşitli renk seçenekleri bulunmaktadır.

Sabit Akım Driver Güç Hesabı Nasıl Yapılır?

Sabit akım güç kaynakları üzerinde Amper ve Volt değerleri vardır. Voltaj belirli bir aralık için verilir. Örneğin 48-80V gibi yazar. Ürünün bu aralıkta bir gerilime denk gelmesi gerekir. Ayrıca güç kaynağının akım gücü en az çubuk ledi çalıştıracağınız amper değerini de karşılaması gerekir.

Sabit Akım LED Avantajları Nelerdir?

Ledler akıma duyarlı diyotlardır. Dirençleri ise üretim metoduna göre ısınma veya soğuma ile değişir. Ledlerin akım değişimlerine karşı hassas olduğunu ve akım arttıkça ısındığını, ısındıkça da direncinin düştüğünü unutmamalıyız. Bu da ledlere daha fazla akım geçmesine ve aşırı ısınmaya yol açabilir. Bu durum ledlerin ömrünü kısaltır ve ışık kalitesini düşürür.

Bu yüzden, ledlerin bozulmaması ve aynı seviyede ışık vermesi için sabit akım sağlamak gerekir. Power LED serisinde sabit akım güç kaynağı kullanarak, ledlerin parlaklığını ve renk sıcaklığını istediğiniz seviyede sabit tutabilirsiniz. Ayrıca, sabit akım güç kaynağı ledlerin enerji verimliliğini artırır ve ısı yayılımını azaltır.

Siz de projektör çeşitleri imal etmek istiyorsanız güçlü modelimiz HP12 çubuk LED fiyat alabilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Güç Kaynağı

Kesilme Aralığı

LED Miktarı

Öne Çıkan Özellik

Taban PCB Ölçüleri

Model

Power LED

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.