Menü Kapat

MP60-24V-3000K

Güç Kaynağı: 24 VDC

Renk Sıcaklığı: 3000 Kelvin

LED Miktarı: 60 ad/mt

Taban PCB Ölçüleri: 12 x 500 mm Alüminyum

Kesilme Aralığı: 10 cm

Öne Çıkan Özellik: Ekonomik, Voltaj Korumalı

LED Markası Seçenekleri: CREE, OSRAM, SAMSUNG, NICHIA, SEOUL, PHILIPS, LUMILEDS

Gizli ışık LED bar modeli, 3000 Kelvin renk sıcaklığı üretir. Sıcak beyaz ışığıyla rahatlatıcı bir etki oluşturur. Oturma odası, yatak odası gibi istirahat odalarında, yemek odalarında veya lokanta, kafe gibi mekânlarda tercih ededbilirsiniz. 3000 Kelvin, daha sıcak beyaz rengi sakinliği simgeler. MP60-24V-3000K model LED barı, bu ve buna benzer yaşam alanlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Model, alüminyum taban üzerine dizilen SMD LED’ler ve diğer devre elemanlarından oluşur. Ürün, (+) ve (-) uçlardan DC elektrikle çalışır. Modelin taban genişlik ölçüsü 12mm’den ibarettir. Seri üretim bandından standart olarak 500mm (yarım metre) olarak çıkan ürün, alüminyum metalinin avantajıyla zararlı ısıdan uzak kalır.

led gizli isik
“Gizli ışık fotoğrafı temsilidir. Işık rengi seçiminize göre değişir.”

Türkiye’deki LED üretici tarafından tasarlanan sıcak beyaz LED, standart anlamda 16 watt/metre gücündefir. Fakat ürünü özel projelerinize göre 6 ila 16 Watt aralığında değerlerde de sunuyoruz. Modelin w/mt ile ifade edilen gücü, 1 metre başına sağlanan ışık akısını (lümen/mt) direkt olarak etkiler. Dolayısıyla güç, 720 ila 3300 lm/mt arasındaki değeri belirler.

CREE, PHILIPS, LUMILEDS,  SAMSUNG, SEOUL, OSRAM, NICHIA gibi güçlü LED markalarıyla donatılan MP60-24V-3000K, ideal ışık yanında kaliteden ödün vermez. LED gizli ışık için mükemmel bir çözümdür. Çünkü bu led barı gizli ışıklı tavan içerisinde profilsiz olarak kullanabilrisiniz. Model üzerinde 1 metre için 24 Volt ile çalışan toplam 60 adet LED vardır.

Gizli Işık LED Bar: MP60-24V-3000K

24V LED bar, doğru akım güç kaynağıyla çalışır. Klasik 220 Volt ile çalışan armut lambalara veya floresanlara oranla daha düşük enerji tüketimi yapan aydınlatma aracı, yüksek verimi ve ekonomik fiyatıyla tercih sebebi olur. Yani gizli LED fiyatları konusunda rekabetçidir. Marka güvencesi ve tecrübeli tasarım ekibiyle uzun soluklu kullanım vadeden seriyi, çin malı şerit LED modelleriyle karıştırmamalısınız.

Ürün Kodu Çalışma Gerilimi LED Miktarı Işık Akısı Güç Tüketimi Kesilme Aralığı Renk Ölçü
MP60-24V-3000K 24 VDC Sabit Gerilim 60 ad/mt 720 – 3300 lm/mt 6-16 W/mt 10 cm 3000K 12x500mm

Şerit LED modelleri esnek bir PCB’ye sahip olduğundan makara etrafına sarılı olarak satılır. LED bar ise alüminyum 0,5 metrelik PCB’den dolayı esnek değildir. Çok daha uzun ömürlü olan LED bar modelleri, kaliteyi ışıkla buluşturur. Çevreye zararlı bir madde ortaya çıkarmayan MP60-24V-3000K, doğa dostu duruşuyla alkış alır.

Alüminyum LED bar modeli, raf, ve gergi tavan gibi kapalı ortam uygulamalarında olduğu gibi gizli ışık tavan dekorasyonunda da oldukça başarılıdır. Nem, toz veya su gibi dış etkenleri olduğu alanlarda ise korumaya alırız. Bu amaçla LED bar üzerine döktüğümüz şeffaf polimer sıvısı ilk korumayı sağlar. Daha sonra ürün, alüminyumdan imal ettiğimiz profil içerisine koyarız. Işık geçiren difüzör kapakla kapattığımız IP korumalı LED bar, outdoor uygulamalara hazır hale gelir.

Ürünü, lehim ve kablo yardımıyla uç uca seri olarak ekleyebilirsiniz. Daha hızlı ve pratik birleştirme yapmak istiyorsanız soket-kablo veya soket-konnektör gibi seçenekleri göz ardı etmemelisiniz. Böyle bir tercihiniz varsa sipariş öncesi mutlaka bilgi veriniz. Montaj kolaylığı, projeye özel üretim avantajı, müşteri taleplerine odaklı yaklaşım sağlayan MP60 gurubu LED bar modelleri, kullanıcıların kesesini düşünürken aynı zamanda işlevsel özellikleriyle de hayatınıza konfor katar.

LED Power Supply Hesabı Nasıl Yapılır?

  • Toplam MP60-24V-3000K LED bar adeti sayılır. Toplam metraj kaç mt?

Örnek: 20 adet LED bar uç uca eklenerek kullanılıyor olsun. 20 adet X 0,5 metre = 10 metre eder.

  • Montajı yapılan MP60-24V-3000K LED bar’ların 1 metredeki Watt tüketimi toplam metrajla çarpılır. Toplam güç kaç W?

Örnek: Tercih edilen MP60-24V-3000K, 1 metrede 10 Watt tüketiyor olsun. Toplam güç 10 metre X 10 Watt = 100 Watt şeklinde olur.

  • En az bu gücü sağlayabilen bir DC LED Power Supply kullanılmalıdır. Güç kaynağı kaç W?

Örnek: 100 Watt gücünde ve 24 Volt çıkışlı DC güç kaynağı seçilmelidir.

Güç Kaynağı

Kesilme Aralığı

LED Miktarı

Öne Çıkan Özellik

,

Renk

Taban PCB Ölçüleri

Model

MP60

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.