Menü Kapat

SP70-B

Güç Kaynağı: 24 VDC

Renk: Mavi

LED Miktarı: 70 ad/mt

Taban PCB Ölçüleri: 16 x 500 mm Alüminyum

Kesilme Aralığı: 10 cm

Öne Çıkan Özellik: Akım Korumalı

LED Markası Seçenekleri: CREE, OSRAM, SAMSUNG, NICHIA, SEOUL, PHILIPS, LUMILEDS

Akım korumalı çubuk LED modeli SP70-B, standart olarak genişliği 1,6 cm ve uzunluğu yarım metredir. Üründe 1 metre de yani 2 adette 70 adet LED vardır. Osram, Samsung, Nichia, Seoul, Philips, Cree, Lımileds gibi markalardan seçilen LED’ler mavi ışık verir. Model tasarıma göre 1 metrede 720-330 lm/mt ışık akısı sağlar.

LED bar modelini uç uca ekleyerek uzatabilirsiniz. Örneğin 5 metre kullanım için, 10 adet SP70-B’i (+) ve (-) kutuplarından kısa kablolarla seri şekilde birbirine lehimleyebilirsiniz. Ayrıca 10 cm’de kesilme aralığına sahip modeli keserek kısaltabilirsiniz. Mavi LED bar, 24 volt DC güç kaynağı ile birlikte yanar. 24V LED trafo çeşitlerini piyasa genelinde kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Akım koruma özelliği olan çubuk LED aşırı akım koruma ile şebekeye karşı korunur. Bu da ürünün ömrünü artırır. Periyodik bakım gerektirmeyen ürünleri gergi tavan arkasına montajını yapabilirsiniz. Böylece ileride işçiliği zor olan tavanı bozmak zorunda kalmazsınız.

Akım Korumalı Çubuk LED: SP70-B (Mavi Işık)

Mavi LED aydınlatma için kullanılan model SP70 serisindendir. SP70, 1 metrede 16 Watt güç tüketimi yapar. Güç tüketimini LED türünü veya markasını değiştirerek 6 ila 30 Watt aralığında değişik seviyelere çekebiliriz. Sipariş aşamasında projenize özel isteklerinizi bize iletmekten çekinmeyiniz. Sipariş miktarına bağlı olmak üzere tüm detay ve özellikleri tekrar değerlendirebiliriz.

SP70 bünyesinde çevreye zararlı kimyasal maddeler yoktur. Bundan dolayı doğa dostudur. Bar LED alüminyum kasaya girdiğinde ise LED armatür olmaktadır. Difüzör kapaklı LED armatürleri iç ortamlarda kullanabilirsiniz. Polimer kaplı ürünleri IP korumalı kasalara koyduğunuzda ise dış cephe için ideal hale gelir. Böylece iç ve dış mekanlar artık daha renkli olur.

Çubuk LED, uygun ölçülerdeki alüminyum kasa içerisine konulduğunda karşımıza mavi LED armatür çıkar. LED üreticisi cubukled.com ile mavi LED fiyatları ve özelliklerine bakabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olanları kolayca satın alabilirsiniz.

Ürün Kodu Güç Kaynağı LED Miktarı Işık Akısı Güç Tüketimi Kesilme Aralığı Renk Ölçü
SP70-B 24 VDC Sabit Gerilim 70 ad/mt 720 – 3300 lm/mt 6-30 W/mt 10 cm’de bir Mavi Işık 16x500mm

Modelin öne çıkan özelliği ise aşırı akım koruma avantajıdır. Akım koruma, voltaj korumadan daha sıkı bir önlemdir. Çünkü aşırı akım elektronik bileşenleri anında kullanılmaz hale getirir. Bundan dolayı akım korumalı SP70 LED bar çeşitleri, tabi ki belirli sınırlar içerisinde kalmak şartıyla, dalgalı şebeke elektriğinde bile kullanılır.

akim korumali cubuk led uygulama ornek

LED Trafo (Güç Kaynağı) Seçimini Nasıl Yapmalısınız?

  • SP70-B mavi çubuk LED ürünün metrajını ölçünüz.

Örneğin, 20 adet akım korumalı LED bar seri ise  20 adet X 0,5 metre = 10 metre olur.

  • Aydınlatma ürününün 1 metredeki güç tüketimini ölçülen toplam metraj ile çarpınız.

Örnek: SP70-B modeli, 1 metre için 10 Watt güç sarfiyatı yapıyorsa toplam güç 10 metre X 10 Watt = 100 Watt olur.

  • En az bu gücü veren 24v LED trafo satın almalısınız.

Sonuç olarak, min 100 Watt gücünde 24 Volt DC çıkışlı bir LED trafo kullanmalısınız. Değerler tamamen örnek için verilmiştir.

Güç Kaynağı

Kesilme Aralığı

LED Miktarı

Öne Çıkan Özellik

Renk

Taban PCB Ölçüleri

Model

SP70

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

Sadece bu ürünü satın almış olan müşteriler yorum yapabilir.